Гербіцид ПРОМ, БТ

 

 

ПРОМ, БТ

СЕЛЕКТИВНИЙ ГЕРБІЦИД ШИРОКОГО СПЕКТРУ ДІЇ ПРОТИ ОДНОРІЧНИХ ДВОДОЛЬНИХ ТА ДЕЯКИХ ЗЛАКОВИХ ВИДІВ БУРЯНІВ

Гербіцид ПРОМ, БТДіюча речовина: прометрин, 500 г/л.

Препаративна форма: концентрат суспензії.

Хімічна група: похідні триазину.

Сумісність з іншими препаратами.

Сумісний з іншими ґрунтовими гербіцидами, які дозволені на відповідних культурах. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити їх на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, неповне розчинення одного з препаратів, підвищення температури тощо).

Приготування та норма витрати робочого розчину.

Робочий розчин препарату необхідно готувати на спеціально обладнаних пунктах. Перед застосуванням ємності з препаратом ретельно збовтати. Необхідну розрахункову кількість препарату залити в заповнений водою на 1 /З бак обприскувача при постійному перемішуванні. Через декілька хвилин долити водою до повного об’єму бака.

Ретельно розмішати. Робочий розчин використати в день його приготування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані. Норма витрати робочого розчину: 200-300 л/га.

Механізм дії.

Селективний гербіцид вибіркової дії. Препарат поглинається як проростками, так і корінням проростаючих бур’янів при застосуванні препарату до сходів. На бур’яни, які зійшли, діє через листя. Діюча речовина блокує процес фотосинтезу в рослинах бур’янів.

Властивості препарату.

Препарат ПРОМ вирізняється високою селективністю, сумісний з протизлаковими ґрунтовими гербіцидами (потрібно перевірити на сумісність). Діюча речовина повністю розкладається в ґрунті до кінця вегетації. Застосування гербіциду ПРОМ виключає конкуренцію з боку бур’янів у найбільш критичній ранній стадії розвитку культури.

селективний гербіцид широкого спектру діїЗнищує проростаючи бур’яни в досходовий період або впродовж 5-7 днів за умови післясходового застосування.

Спектр дії.

Чутливі: вероніка персидська, галінсога, геліотроп, гірчак (види), дворядник стінний, буркун (види), дурман звичайний, нетреба (види), зірочник середній, конюшина повзуча, жовтозілля звичайне, тонконіг однорічний, курячі очка, грицики звичайні, переліска однорічна, просо (види), росичка (види), шпергель звичайний, фізаліс (види), череда (види), щириця (види), льонок малий, королиця посівна, герань розсічна, кропива жалка, пальчатка криваво-червона, елевзина індійська, лептохлоа різноманітна, канареєчник канарський.
Помірно чутливі: гірчиця польова, редька дика, осот городній (з насіння), лобода біла, ромашка (види), осот рожевий (з насіння), портулак городній.

Стійки: паслін чорний, калачики, спориш звичайний.

Спосіб застосування та норми витрат.

Препарати з ідентичною діючою речовиною використовують на наступних культурах:

Культура Норма витрати препарату, л/га Спосіб, час обробки
Соняшник 2,0 – 4,0 Обприскування ґрунту до висіву, під час посіву, або ж,
до сходів культури
Горох на зерно, соя, нут,
вика, чина, часник
3,0 – 5,0
Картопля, квасоля, селера,
кмин, кріп, петрушка
3,0 – 4,0
Морква 2,0 – 3,0 Обприскування до появи сходів культури, або у фазі
2-х справжніх листків
Коріандр 3,0 – 4,0

Максимальна кількість обробок - 1.

Період очікування від обробки до збору врожаю на картоплі – 90 діб, на коріандоі – 30 діб, на моркві – 120 діб.

Норма витрати робочого розчину: 200 – 300 л/га.

Обприскування проводять по добре підготовленому і оптимально зволоженому грунту. При недостатній вологі грунту рекомендується неглибока заробка. Обприскування проводять в безвітряну погоду в ранковий, або вечірній час. Ефективність дії препарату підвищує якісна передпосівна підготовка грунту, наявність вологі в грунту, рівномірне внесення та заробка препарату при необхідності. Не рекомендується проводити міжрядні культивації після внесення гербіциду ПРОМ, це знизить його гербіцидну дію. Норма застосування ПРОМ в однокомпонентному вигляді залежить від вмісту гумусу, механічного складу грунту. На важких грунтах з високим вмістом гумусу норми витрати препарату максимальні, на легких, з невисоким вмістом гумусу – норми внесення доцільно знизити. При змішуванні з грунтовим гербіцидом групи ацетохлору співвідношення повинно складати 1:1, а норма ПРОМ не перевищувати 2,0 л/га, для уникнення фіто токсичності до культури.

Токсичність: класифікація ВООЗ – 2 клас небезпечності. Строки виходу працівників на оброблені площі для проведення механізованих робіт – 3 доби, для ручних – 7. На соняшнику, вихід працівників для проведення ручних робіт через 15 діб.

Переваги препарату:

  • селективний гербіцид широкого спектру діїефективно контролює широкий спектр однорічних дводольних і деяких злакових бур’янів;
  • найкращий партнер у бакових сумішах з іншими ґрунтовими гербіцидами;
  • екологічно безпечний;
  • не впливає на наступні культури в сівозміні;
  • гнучкий у строках внесення, застосовується як до посіву, так і після нього;
  • не фітотоксичний для культури при дотриманні регламентів застосування;
  • проявляє тривалий період захисної дії (в залежності від погодних умов – 5-7 тижнів);
  • можливе застосування без загортання завдяки низькій леткості.

Упаковка: 10 л.

Токсикологічна характеристика: 2-й клас небезпечності.

<< Назад