Гербіцид Поляріс, БТ

 

 

Поляріс, БТ

СЕЛЕКТИВНИЙ ДОСХОДОВИЙ ГЕРБІЦИД ДЛЯ КОНТРОЛЮВАННЯ ОДНОРІЧНИХ ОДНО- І ДВОДОЛЬНИХ БУР’ЯНІВ У ПОСІВАХ КУКУРУДЗИ, СОНЯШНИКУ, СОЇ 

високоефективний гербіцид широкого спектру дії

Діюча речовина: ацетохлор, 900 г/л.

Препаративна форма: концентрат емульсії.

Хімічна група: хлорацетоміди.

Сумісність з іншими препаратами.

Для контролю більш широкого спектра дводольних бур’янів Поляріс БТ рекомендовано змішувати з іншими гербіцидами на відповідних культурах. Наприклад, на соняшнику застосовують комбінацію Поляріс БТ + Пром БТ. Перед приготуванням бакових сумішей необхідно провести пробне змішування та уважно прочитати інструкцію та обмеження по сумісному застосуванню препарату. Бакову суміш слід використовувати відразу після приготування.

Приготування робочого розчину.

Робочий розчин препарату необхідно готувати на спеціально обладнаних пунктах. Перед застосуванням  необхідно підготувати обладнання для обприскування: перевірити справність систем обприскувача, провести ретельне промивання баку, магістральних трубопроводів та наконечників для розбризкування робочої суміші. Перед роботою відрегулювати обприскувач на заданий режим роботи. Необхідну кількість препарату при ввімкненому режимі розмішування обприскувача залити в заповнений водою на 1/3 бак обприскувача. Через декілька хвилин долити водою до повного об’єму бака. Після внесення препарату необхідно провести ретельне промивання бака, магістральних трубопроводів та наконечників чистою водою.

Механізм дії.

Механізм дії полягає в гальмуванні клітинного поділу. Припиняється транспорт амінокислот і ауксинів в колеоптиле, знижується осмотичний тиск і зародок гине. Вплив препарату на бур’яни незворотній. При дотриманні технології внесення забезпечується відсутність бур’янів протягом 12-14 тижнів. Препарат не діє на бур’яни, які вже проросли. Грунти з високим вмістом гумусу і глини частково знижують ефективність дії препарату. Тому препарат Поляріс БТ рекомендується застосовувати на піщаних грунтах з нормами, що мінімально рекомендуються, а на суглинистих і грунтах з високим вмістом гумусу – максимальними нормами. Грунт не повинен мати великих твердих грудок, які збільшують площу поглинання і зменшують ефективність дії гербіциду.

Спектр дії та властивості.

Однорічні дводольні бур’яни: гірчак (види Acroptilon, spp), щириця (види Amaranthus, spp), грицики звичайні (Capsella bursa-pastoris), жабрій звичайний (Galeopsis tetrahit), редька дика (Raphanus raphanistrum), портулак городній (Portulaca oleraceae), галінсога дрібноквіткова (Galinsoga arviflora), паслін чорний (Solanum nigrum), лутига блискуча (Atriplex nitens), триреберник (види Matricaria, spp), дурман звичайний (Datura stramonium), зірочник середній (Stellaria media), рутка лікарська (Fumaria officinalis), амброзія полинолиста (ambrosia artemisifolia), лобода біла (Chenopodium album).

Багаторічні бур'яни: осот рожевий (Cirsium arvense) - сходи з насіння, гумай (Sorghum halepense) - сходи з насіння.

Злакові бур'яни: мишій сизий (Setaria glauca), просо куряче, плоскуха (Echinochloa crus-galli), овес (Avena), пальчатка кровоспиняюча (Digitaria ischaemum), мишій зелений (Setaria viridis).

Спосіб застосування та норми витрат.   

Культура Спектр дії Норми витрати, г/га Спосіб, час обробки
Кукурудза
Однорічні злакові і дводольні бур’яни
1,8 – 3,0
Обприскування грунту до появи сходів культури
Соняшник
2,0 – 3,0

Максимальна кратність обробок – 1.
 
Період очікування від останньої обробки до збору врожаю – не встановлюється.

Норма витрати робочого розчину.

Поляріс БТ вносять на поверхню грунту перед сівбою, під час сівби або після сівби. Ефективність препарату залежить від наявності вологи в грунті. Оптимальні умови застосування після опадів або після зрошування, якщо грунт сухий – необхідно провести заробку з загортанням в грунт легкими боронами. Оптимальна норма витрати робочого розчину – 300-500 л/га. Під час внесення робоча швидкість агрегату повинна становити 7-10 км/год. Забороняється проводити обприскування при швидкості вітру більше ніж 3-4 м/с. Оптимальна температура внесення – від 15˚C до 25˚C. Для препарату характерна помірна летючість, яка зростає з підвищенням температури (вище 25˚C), помірна розчинність у воді і висока стабільність до ультрафіолетового випромінювання.

Токсичність: класифікація ВООЗ – 3 клас (малотоксичний). Строки виходу працівників на оброблені площі для проведення механізованих робіт – 3 доби, для ручних робіт – 7 діб.

Гербіцид Поляріс, БТПереваги препарату:

  • високоефективний контроль більшості поширених однорічних злакових
    і дводольних бур'янів до появи сходів культури;
  • захисна дія триває 6-8 тижнів;
  • для бакових сумішей ідеальний партнер з Пром БТ;
  • розкладається в грунті протягом вегетаційного періоду і не має післядії;
  • забезпечує зменшення механічних обробітків грунту.

Упаковка: 20 л.

Токсикологічна характеристика: класифікація ВООЗ – 3 клас (малотоксичний).

<< Назад