Гербіцид Боб, БТ

 

 

Боб, БТ

СЕЛЕКТИВНИЙ ГЕРБІЦИД КОНТАКТНОЇ ДІЇ ДЛЯ ЗНИЩЕННЯ ОДНОРІЧНИХ ДВОДОЛЬНИХ БУР’ЯНІВ, У Т. Ч. СТІЙКИХ ДО 2М-4Х ТА 2,4Д

Гербіцид БОБ, БТДіюча речовина: бентазон, 480 г/л.

Препаративна форма: розчинний концентрат.

Хімічна група: бензотіадіазол.

Сумісність з іншими препаратами.

Сумісний з іншими пестицидами, рідкими добривами та регуляторами росту, крім тих, які мають лучну реакцію. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити їх на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, збивання в клумки, неповне розчинення одного з препаратів, підвищення температури тощо). Не рекомендується змішувати з гербіцидами на основі клетодиму.

Приготування та норма витрати робочого розчину.

Робочий розчин препарату необхідно готувати на спеціально обладнаних пунктах. Перед застосуванням ємності з препаратом ретельно збовтати. Необхідну розрахункову кількість препарату залити в заповнений водою на 1 /З бак обприскувача при постійному перемішуванні. Через декілька хвилин долити водою до повного об’єму бака.

Ретельно розмішати. Робочий розчин використати в день його приготування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані. Норма витрати робочого розчину: 200-400 л/га в залежності від чисельного складу бур’янового компоненту.

Механізм дії.

Механізм дії бентазону початково оснований на незворотному процесі блокування фотосинтетичного транспорту електронів. Як наслідок цієї реакції — переривається асиміляція С02 і рослина після короткої зупинки у розвитку гине. Поглинається як листям так і кореневою системою рослин. Після поглинання діюча речовина рухається по рослині через міжклітинники та провідні пучки. Сила та напрямок транспортування залежать від ступеня поглинання, місця нанесення, виду рослин, стадії розвитку та умов навколишнього середовища. Діюча речовина рухається переважно акропетально (від основи до верхівки).

Сприятливі для росту рослин погодні умови ведуть до посилення поглинання діючої речовини і покращують її дію.

Спектр дії.

знищення двосім’ядольних бур’янів та рослин родини осоковихБОБ використовується для пригнічення та знищення широкого спектру двосім’ядольних бур’янів та рослин родини осокових (сить, очерет). Спектр дії: чутливі - амброзія полинолиста, галінсога дрібноквіткова, гірчиця польова, гречка польова, гречка татарська, дурман звичайний, нетреба звичайна, паслін чорний, підмаренник чіпкий, полин звичайний, портулак городній, редька дика, роман, ромашка (види), смикавець (види), щириця (види), рицики звичайні, волошка синя, гірчаки березковидний і почечуйний, зірочник середній, канатник Теофраста, види лободи; помірно чутливі - жабрій звичайний, кропива (види), фіалка польова, види вероніки, гірчак звичайний.

Ефективність гербіцидної обробки залежить від якісного внесення препарату. Соя обробляється одноразово у фазі 1-3 справжніх листків культури. При цьому максимальна норма витрати в посівах сої використовується у разі проростання бур’янів (від фази 4 листків для однорічних, до фази стеблування — для багаторічних).

Спосіб застосування та норми витрат:

Культура Норма витрати
препарату, л/га
Спосіб, час обробки
Горох 2,0 – 3,0 Обприскування посівів у фазі до 5 листків культури
Соя 1,5 – 3,0 Обприскування посівів у фазі 1-3 трійчастих листків культури
Зернові колосові 2,0 – 4,0 Обприскування посівів навесні у фазі кущення культури
Ярі зернові з підсівом
конюшини
2,0 – 4,0 Обприскування посівів після розвитку 1-го трійчастого листка у конюшини,
у фазі кущення культури
Ярі зернові з підсівом
люцерни
2,0 Обприскування посівів після розвитку 1-2 справжнього листка люцерни
у фазі кущення культури
Рис 2,0 – 4,0 Обприскування у фазі кущення культури
Льон-довгунець 3,0 Обприскування у фазі «ялинки» за висоти льону 3-10 см
Люцерна першого року
(насінники)
2,0 Обприскування посівів у фазі 1-2 справжніх листків культури
Просо 2,0 – 4,0 Обприскування посівів, починаючи з фази 3 листків культури

Максимальна кількість обробок - 1.

Період очікування від останньої обробки до збору врожаю не встановлюється.

Норма витрати робочого розчину.

Норма витрати робочого розчину - 150-250 л/га, в залежності від чисельного складу буряного компоненту. Після обприскування препаратом БОБ протягом 4-6 годин не повинно бути опадів чи зрошення, щоб діюча речовина встигла проникнути в бур’яни. Обробку препаратом необхідно проводити в сприятливих для росту рослин погодних умов, це посилює поглинання речовини та покращує її дію. Довготривалий посушливий період знижує ефективність препарату. Температурні умови застосування препарату повинні бути в межах 15 – 25 С. На посівах сої та гороху не рекомендується застосовувати бакову суміш препарату БОБ з проти злаковими гербіцидами.

Інтервал між внесенням цих препаратів повинен складати не менше 2 діб.

Токсичність: класифікація ВООЗ – 3 клас (малотоксичний). Строки виходу працівників на оброблені площі для проведення механізованих робіт – 3 доби, для ручних – не потребує.

Переваги препарату:

  • відрізняється високою селективністю по відношенню до культури;
  • не потребує застосування обмежень в сівозміні;
  • має широкий діапазон використання;
  • широкий спектр дії, знищує найбільш поширені види дводольних бур’янів;
  • на посівах рису препарат надійно контролює й осокові бур’яни.

Упаковка: 10 л.

Токсикологічна характеристика: 3-й клас небезпечності.

<< Назад